KategorilerOrganik Beslenme

Anadolu’nun her yerinden organik gıdalar

Nisa Organik olarak faaliyete geçtiğimiz ilk günden beri sizlere organik gıda ulaştırmayı amaç edindik. Anadolu’daki yerel üreticilerle kurduğumuz bağları geliştirerek her bölgeye özgü organik gıdaları marketimizde ve internet sitemizde topladık. 

Her mevsime özel organik sertifikalı sebze ve meyveleri marketimizde ve internet sitemizde bulabilirsiniz. Mevsimine uygun organik sertifikalı meyve ve sebzelerin yanında organik sertifikalı bakliyatlar, organik sertifikalı ekmekler ve organik sertifikalı kahveler sizleri bekliyor.

Aynı zamanda Samsun Bafra’dan gelen Yeşilküre Organik Sertifikalı yumurtalarımıza, İzmir Foça’dan Ece Organik Sertifikalı yumurtalarımıza ve Adana Karahisarlı’dan gelen JD Organik Sertifikalı yumurtalarımıza istediğiniz her zaman internet sitemizden siparişle erişebilirsiniz. 

Cuma günleri özel olarak belirlediğimiz Aysun The Sütçü Günü’nden bir gün önce siparişinizi verirseniz taptaze sütlerinizi sizlere en kısa zamanda gönderiyor olacağız.

Burada ismini geçirmediğimiz onlarca organik ürünlerimiz, vegan ve vejetaryen ürünlerimiz marketimizde ve internet sitemizde sizleri bekliyor.

KategorilerOrganik Beslenme

Organik gıdalara nasıl ulaşabilirim?

Organik gıda günümüzde çok yaygınlaşsa da doğru üreticilerden, güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak çok önemlidir. Meyve, sebze, bakliyat ve hayvansal gıdaları doğru üretim biçimiyle yetiştirilmiş şekilde almak ve tüketmek gerekir.

Organik gıdalara erişim günümüzde özellikle kentlerde yaşayanlar için çok da kolay değil. Kentlerde marketlerden yaptığımız alışverişlerde organik gıdalara erişim çeşitlilik ve güven açısından bazı durumlarda zor olabiliyor. Fakat artan talep sebebiyle açılan organik marketler doğanın mükemmel besinlerini bizlere ulaştırmakta oldukça başarılı. 

Nisa Organik olarak biz de organik marketimizi sizlere sağlıklı ve organik gıdalar ulaştırmak için sevgiyle açtık. Bu alanda edindiğimiz deneyim ve Anadolu topraklarındaki yerel üreticilerle kurduğumuz dostluklar sebebiyle bugüne kadar marketimizde fazlasıyla ürün çeşidini bulundurmayı başardık. Anadolu’nun her yerinden getirdiğimiz organik ürünleri Ispartakule’de bulunan marketimizin yanı sıra internet sitemizden de sizlere ulaştırıyoruz.

İnternet sitemiz vasıtasıyla verdiğiniz siparişleri İstanbul içinde yaşıyorsanız aynı gün içinde kapınıza teslim ediyoruz. Organik bakliyatlara, organik meyve ve sebzelere, organik hayvansal gıdalara yani doğadan katkısız gelen her türlü besine internet sitemizden verdiğiniz siparişle İstanbul içinde aynı gün ulaşabilirsiniz.

Ülke genelinden internet sitemiz vasıtasıyla vereceğiniz siparişler ise gıdalara zarar gelmeyecek şekilde paketlenerek bir ya da birkaç gün içinde kapınızda olacaktır.

Marketimizde bulunan, organik gıdaların size ulaşım aşamasına özellikle dikkat ediyoruz. Özenle paketliyor, ürünlerde bozulma olmayacak ve zarar gelmeyecek şekilde sizlere ulaşmasını sağlıyoruz. 

KategorilerOrganik Beslenme

Organik gıda nedir, bize nasıl fayda sağlar?

Organik gıdalar bizi sağlıklı tutan ve doğamız gereği ihtiyaç duyduğumuz en önemli besinlerdir. Yaşamımızı verimli bir şekilde sürdürmek ve kaliteli bir şekilde yaş almak için organik gıdaları hayatımızdan eksik etmemeliyiz. 

Doğa bizlere tahmin edemeyeceğimiz kadar değerli katkılar sunar. Her mevsim sebzesinden meyvesine, bakliyatına kadar en güzel gıdalarını bonkör bir şekilde bizlerle paylaşır. Nisa Organik olarak biz de doğanın bize verdiklerini sizlerle paylaşmaktan, sizleri katkısız, sağlıklı, organik gıdalarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Temeline indiğimizde organik kavramı, bize belirli gıdaların üretim sürecini aktarmaktadır. Üretim sürecinde yapay kimyasallar, hormonlar, antibiyotikler veya genetik olarak modifiye edilmiş organizmalar kullanılmadan yetiştirilen ürünler organik gıdalar olarak geçer.

Organik gıda üretimi bitkinin büyümesi için doğan gübrelerden faydalanarak, sürece hiçbir şekilde yapay katkı maddeleri eklenmeden üretilen gıda çeşididir ve bizler için en sağlıklı olandır. Organik gıdalarla ilgili yapılan çalışmalarda insan sağlığı için çok başarılı veriler elde edilmiştir. Araştırmalara göre bağışıklık ve direnç güçlendiren organik gıdaların bir diğer özelliği de katkı maddesi ve yapay koruyucular barındırmadıkları için insan sağlığını tehlikeye atmamaktadırlar.

Günümüzde gıda sektöründe gelinen noktada birçok insan organik gıdaya yönelmekte, besinlerini katkısız olmayan sağlıklı üretilmiş gıdalardan almaktadır. Tıpkı aldığımız sebze meyve ve bakliyatlar gibi organik tarım hayvanlarında da antibiyotik kullanılmadığı için, bu besinler antibiyotiğe dirençli bakterileri içermez ya da fazlasıyla düşük oranda içerir. Bu da hem kendi sağlığımız hem ailemizin sağlığı hem de çevreye duyarlı bir yaşam için oldukça değerli bir konudur.

Organik gıda tüketimi dünyada yaygınlaşırken, Nisa Organik olarak biz de internet sitemiz ve marketimiz aracılığıyla sizlere en sağlıklı yollarla organik gıdalar sunmaktan mutluluk duyuyoruz.