Organik Beslenme

Organik gıda nedir, bize nasıl fayda sağlar?

Organik gıdalar bizi sağlıklı tutan ve doğamız gereği ihtiyaç duyduğumuz en önemli besinlerdir. Yaşamımızı verimli bir şekilde sürdürmek ve kaliteli bir şekilde yaş almak için organik gıdaları hayatımızdan eksik etmemeliyiz. 

Doğa bizlere tahmin edemeyeceğimiz kadar değerli katkılar sunar. Her mevsim sebzesinden meyvesine, bakliyatına kadar en güzel gıdalarını bonkör bir şekilde bizlerle paylaşır. Nisa Organik olarak biz de doğanın bize verdiklerini sizlerle paylaşmaktan, sizleri katkısız, sağlıklı, organik gıdalarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Temeline indiğimizde organik kavramı, bize belirli gıdaların üretim sürecini aktarmaktadır. Üretim sürecinde yapay kimyasallar, hormonlar, antibiyotikler veya genetik olarak modifiye edilmiş organizmalar kullanılmadan yetiştirilen ürünler organik gıdalar olarak geçer.

Organik gıda üretimi bitkinin büyümesi için doğan gübrelerden faydalanarak, sürece hiçbir şekilde yapay katkı maddeleri eklenmeden üretilen gıda çeşididir ve bizler için en sağlıklı olandır. Organik gıdalarla ilgili yapılan çalışmalarda insan sağlığı için çok başarılı veriler elde edilmiştir. Araştırmalara göre bağışıklık ve direnç güçlendiren organik gıdaların bir diğer özelliği de katkı maddesi ve yapay koruyucular barındırmadıkları için insan sağlığını tehlikeye atmamaktadırlar.

Günümüzde gıda sektöründe gelinen noktada birçok insan organik gıdaya yönelmekte, besinlerini katkısız olmayan sağlıklı üretilmiş gıdalardan almaktadır. Tıpkı aldığımız sebze meyve ve bakliyatlar gibi organik tarım hayvanlarında da antibiyotik kullanılmadığı için, bu besinler antibiyotiğe dirençli bakterileri içermez ya da fazlasıyla düşük oranda içerir. Bu da hem kendi sağlığımız hem ailemizin sağlığı hem de çevreye duyarlı bir yaşam için oldukça değerli bir konudur.

Organik gıda tüketimi dünyada yaygınlaşırken, Nisa Organik olarak biz de internet sitemiz ve marketimiz aracılığıyla sizlere en sağlıklı yollarla organik gıdalar sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bir yanıt yazın